MOJE 89 POKOLENIE (2014)

Producent wiodący (koprodukcja z TVP 2)

 

Film Moje 89+ Pokolenie to nowatorski croudsourcingowy film dokumentalny, który składa się z materiałów nagranych przez samych bohaterów – młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Zwróciliśmy się do nich z apelem o nadsyłanie filmów. Spośród kilkudziesięciu godzin nadesłanych materiałów wybraliśmy siedmioro głównych bohaterów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, zdrady, rozstania oraz pragną realizować marzenia.

 

W filmie poznajemy historie Wojtka, Eli, Mikołaja, Martyny, Adama, Łukasza i Małgosi. To osoby pełne pasji, próbujące realizować swoje marzenia, pragnące kochać oraz dzielić się swoją miłością i wzruszeniami, choć nie zawsze im się to udaje. Wojtek jedzie na casting, Martyna wróciła z podróży autostopowej we Francji, Adam mieszka w Wielkiej Brytanii, Małgosia szuka miłości, Ela jest pianistką, Mikołaj to student psychologii, który spędza wakacje przyjaciółką Jolą, Łukasz odwiedza miejsce, które zna z hip-hopowego teledysku. W tym filmie pokolenie tworzy tło. To film o miłości i marzeniach ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie.

 

Film miał swoją premierę w maju 2014 r. na Festiwalu Planette+ Doc Film Festival, oraz w czerwcu w TVP2.

 

Ponad rok zbieraliśmy materiały do tego filmu, wspomogło nas w tym wiele osób: Filip Bajon, Krzysztof Zanussi, Ania Mucha, Ten Typ Mes, oto z jakim apelem się zwróciliśmy: Tworzymy film złożony z materiałów nadesłanych przez Was – młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Weźcie do ręki kamery, telefony komórkowe i zacznijcie filmować swoje życie. Wyraźcie siebie, pokażcie jacy jesteście, czy rzeczywiście można mówić o was jako o pokoleniu 89 – młodych ludzi urodzonych w okresie przemian w Polsce z nadesłanych materiałów zrobimy pełnometrażowy film dokumentalny.

Film dokumentalny

INNE

Reżyseria, scenariusz, zdj.: Mama, tata, Bóg i szatan (2008) - zwiastun     

Reżyseria, scenarusz: Agnieszki tu nie ma (2011) - zwiastun 

>